Soki z wyciskarki przepis

Kulinaria

Wyciskarka do soków to urządzenie, które potrafi wyciskać sok z owoców i warzyw. Jest łatwe w użyciu i nie wymaga energii elektrycznej. Sok może być wyciskany bezpośrednio do kubków lub butelek w celu przechowywania. Sok może być przechowywany w lodówce przez około 1-2 dni.

Wyciskarka do soków ma wiele zalet, takich jak:

 1. Jest łatwa w użyciu. Wystarczy położyć owoc na sokowirówce i nacisnąć go dłońmi lub stopami. W ten sposób z miąższu owocu zostanie wyciśnięty sok, z pozostawieniem pestek i innych odpadów. Po zakończeniu wyciskania soku miąższ pozostaje w sokowirówce.
 2. Doskonały smak – sok wyciśnięty z sokowirówki smakuje o wiele lepiej niż ten z blendera, ponieważ miąższ pozostaje w nim, podczas gdy wyciskanie soku z miąższu owoców za pomocą blendera daje w efekcie pulchny płyn, który może nie mieć dobrego smaku!
 3. Wygoda – sokowirówki są bardzo wygodne, ponieważ nie wymagają prądu, tak jak blendery; są też małe, więc można je trzymać w dowolnym miejscu w kuchni, nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Sokowanie to świetny sposób na maksymalne wykorzystanie owoców i warzyw. Sokowanie może być zdrową alternatywą dla napojów gazowanych, słodkich soków i innych produktów spożywczych, które mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała lub choroby.

Sokowanie to także dobry sposób na dostarczenie witamin i minerałów do diety, jeśli nie lubisz przyjmować witamin w postaci tabletek lub jeśli trudno Ci jeść wystarczająco dużo warzyw każdego dnia.

Jeśli jesteś zainteresowany piciem soków, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak przygotować własny sok w domu:

Upewnij się, że wszystkie produkty są dojrzałe i gotowe do użycia. Jeśli nie masz dostępu do świeżych warzyw i owoców, możesz użyć mrożonych lub z puszki.

Wybieraj różne owoce i warzywa, aby dostarczyć sobie wielu składników odżywczych z różnych źródeł. Mieszanie produktów gwarantuje, że żaden owoc ani warzywo nie zdominuje smaku Twojego soku. Na przykład, spróbuj połączyć jabłka z marchewką lub ananasa z jagodami, aby uzyskać wspaniałe w smaku soki, które oferują również wiele korzyści zdrowotnych!

Aby dostarczyć więcej błonnika do swojej diety, dodaj trochę oleju lnianego (1-2 łyżki) lub nasion chia (1-2 łyżki) podczas miksowania składników w blenderze o dużej mocy.

Porady: Soki z wyciskarki przepis

 1. Przygotuj składniki
  Pierwszym krokiem w przygotowaniu soku jest przygotowanie składników. Możesz użyć dowolnej kombinacji owoców i warzyw, ale pamiętaj, że im bardziej włóknisty lub gruboskórny jest owoc lub warzywo, tym bardziej trzeba go rozdrobnić przed włożeniem do sokowirówki.
 2. Czyszczenie sokowirówki
  Przed użyciem sokowirówki upewnij się, że została ona dokładnie wyczyszczona, dlatego opłucz ją gorącą wodą, a następnie przesuń po jej powierzchni suchym ręcznikiem papierowym, aby usunąć resztki jedzenia z poprzednich przepisów.
 3. Załaduj składniki do sokowirówki
  Włóż wszystkie składniki do swojego przepisu do otworu wylotowego sokowirówki zgodnie z instrukcjami producenta i naciśnij tłok do momentu wyciśnięcia z nich całego płynu. Zależy to od rodzaju posiadanej sokowirówki – niektóre radzą sobie tylko z miękkimi owocami, takimi jak jagody, podczas gdy inne są bardziej wydajne i bez problemu radzą sobie z takimi rzeczami, jak marchew czy buraki – ale jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, powinieneś być w stanie bez problemu przecedzić nawet tak twardą zieleninę, jak jarmuż!
 4. Smacznego!
Kulinaria
Przepis na mleczne bułeczki

Jeśli marzą Ci się pyszne domowe bułeczki na weekendowe śniadanie, to ten przepis świetnie się w tej roli sprawdzi. Na mleczne bułeczki przepis to istne mistrzostwo świata. Wychodzą one mięciutkie, delikatne w smaku oraz pięknie się kroją. A do tego tak pięknie pachną i przede wszystkim – cieplutkie smakują najlepiej! …

Kulinaria
Chleb żytni na zakwasie

Chleb –  wielu osobom, a zwłaszcza tym z nieco starszych pokoleń kojarzy się w wielu przypadkach z dzieciństwem. Do dzisiaj wielu z nas z sentymentem wspomina aromat świeżego chleba, który podjadany był często nawet w drodze do domu. Dzisiaj ciężko znaleźć chleb, który nie zawiera chemii, ma idealnie chrupiącą skórkę, …

Kulinaria
Domowe bułki do hamburgerów

Domowe hamburgery – kto ich nie lubi? A jeśli już domowe hamburgery, to koniecznie z domowymi bułkami. Poniżej szybki przepis na bułki do hamburgerów. Bułeczki pieczone z tego przepisu mozna również wykorzystać jako kanapki. Są pyszne i długo pozostają świeże. Ciasto na bułki jest elastyczne i dobrze sie z nim …