Zupa grzybowa z maślaków
- By : BulkazChlebem.pl
- Category : Kulinaria
Czy jest ktoś kto lubi zupę grzybową? Jeśli tak, to w niniejszym artykule zostanie przedstawiony idealny przepis właśnie na danie jakim jest zupa grzybowa z maślaków. Przeważnie zupy te przygotowywane są, gdy przychodzi sezon na grzyby. Robi się je z podgrzybków, maślaków i wielu innych grzybów. Jeśli jednak jeszcze nikt wcześniej nie jadł wersji z maślaków to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z poniższym przepisem. Być może będzie na tyle ciekawy, że zainspiruje kogoś do samodzielnego przygotowania w domu.
Zupa grzybowa z maślaków
Nie od dzisiaj wiadomo, że Polska słynie z robienia przepysznych zup. I zdecydowanie można do niej zaliczyć właśnie grzybową. Bardzo dobre dania wychodzą ze świeżych maślaków. Warto jeszcze dodać, iż zupa grzybowa z maślaków nie jest w ogóle trudna do zrobienia. Dodatkowo smak grzybów wspaniale łączy się z aromatem warzyw w wywarze. Dlatego jest to idealne danie. Każdy sobie z nią powinien poradzić, gdyż nie jest skomplikowana. Co powinniśmy przygotować, aby ją zrobić? Głównym składnikami są:
- duży pęczek włoszczyzny
- 50 dag maślaków
- 1 duża cebula
- 2 łyżki masła
- 50 dag ziemniaków
- natka pietruszki
- sól
- pieprz
Jak już wszystko będziemy mieli gotowe to warto zacząć przygotowania zupy. Od czego trzeba zacząć? Na pewno od przygotowania wywaru warzywnego. Możemy po prostu na początku ugotować zwykły rosół. Dodajemy do osolonej wody udka lub porcje rosołowe i gotujemy na małym ogniu. Następnie trzeba dodać umyte warzywa. Zaliczamy do nich między innymi pokrojoną marchewkę, por, seler, pietruszkę i ziemniaki. Gotujemy wszytko do miękkości. Jeśli ktoś chce to może dodać do smaku pieprz i sól oraz ziarenka smaku lub odrobinę kostki rosołowej. Gdy już rosół będzie się gotować to w międzyczasie można się wziąć za przygotowywanie grzybów.
Maślaki trzeba opłukać, a potem osuszyć. Gdy to zrobimy trzeba je będzie pokroić. Gdy to będzie gotowe to dusimy je wraz z posiekaną cebulą na maśle na małym ogniu na patelni. Tak ugotowanym wywarem zalewamy nasze grzyby. Całość należy gotować na małym ogniu przez około 30 minut. Doprawiamy zupę do smaku. Zupę posypujemy posiekaną natką pietruszki. Przed podaniem przypraw śmietaną lub jogurtem naturalnym.
Jak widać zupa ta nie jest w ogóle w żaden sposób skomplikowana. Każdy sobie na pewno z nią poradzi. Warto tylko postępować zgodnie z przepisem krok po kroku. Zupa jest idealna dla osób, które kochają grzyby w każdej postaci. Polubią ją zarówno dzieci jak i dorośli. Jest smaczna, aromatyczna i bardzo delikatna.