Konfitura z róży cukrowej

Konfitura z róży cukrowej

Wyobraźcie sobie delikatne pączki lub rogaliki nadziane własnoręcznie przygotowaną, pyszną, cudownie pachnącą konfiturą z róży cukrowej. Prawda, że można się rozmarzyć. Róże cukrowe to ogólne określenie róży stulistnej (R. centifolia) i róży pomarszczonej (R. rugosa) Przyp.”Encyklopedia działkowca” Andrzej Sarwa

Co potrzeba:

  • Płatki róży,
  • Cukier,
  • Kwasek cytrynowy

Wykonanie:

Z płatków róży obcinamy białe końcówki, które mają dużo goryczki, ważymy. Przygotowujemy tyle samo cukru ile ważą płatki bez końcówek, a ilość kwasku cytrynowego wyliczamy z proporcji:

1 kg płatków + 1 kg cukru + 10 g kwasku

Wszystkie składniki wkładamy do blendera i siekamy na gładką masę. Jeśli macie makutrę i chcecie się pobawić w ucieranie, jak najbardziej jest to wskazane. W makutrze ucieramy, aż cukier i płatki się rozetrą. Gotową konfiturę przekładamy do czystych słoiczków, zakręcamy, wkładamy do lodówki. Taką konfiturę możecie trzymać nawet rok bez obawy, że się zepsuje. Można ją również zapasteryzować, gotując słoiczki 20 minut w garnku z wodą. Konfitura pod wpływem temperatury może zmienić kolor na brązowy. Konfiturą nadziewamy pączki, dodajemy do herbaty, do lodów, przekładamy i dekorujemy ciasteczka, nadziewamy rogaliki…                               Z płatków róży możecie również przygotować cukier różny o przepięknym zapachu.

Smacznego :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.